3D archeologie

Výsledky dotazníků pro studenty FF UK

Otázka č. 1 Jednalo se o Vás první kontakt s popularizací a prezentací vědy?

Otázka č. 2 Co ve Vás vyvolalo zájem zapojit se?

Otázka č. 3 Zapojili byste se dobrovolně do dalšího projektu na téma digitální prezentace?

Otázka č. 4 Měli byste zájem navštěvovat odborné přednášky na ČVUT, kde byste měli možnost naučit se 3D modelování?

Otázka č. 5 Považujete nápad na virtuální výstavu založenou na 3D modelech artefaktů za vhodný pro prezentaci archeologie veřejnosti?

Otázka č. 6 Má pro Vás osobně tato spolupráce přínos? Pokud ano, uveďte prosím jaký.

"Bohužel jsem nenavštívila setkání se studenty z ČVÚT, které by bylo jistě přínosné. Je vždy výzvou uchopit určité "vědecké" téma tak, aby bylo přístupné veřejnosti. Zároveň je dobré si uvědomit, co vše nám mohou jednotlivé artefakty říct - sami často zapomínáme, o jakém segmentu života nás informují, co vše se dá studovat jen na jednom předmětu"

"Práce na něčem konkrétním, co má viditelné výsledky, které jsou využitelné a přínosné nejen pro samotnou archeologii, ale i pro další obory. Zároveň oceňuji možnost více zaujmout a poučit širší veřejnost. Důležité je také, že se touto činností člověk může neustále učit něco nového, rozvíjet se, posouvat se dál, získávat větší přehled o okolním světě a snažit se ho propojovat s tím "svým", cvičit se v komunikaci a spolupráci s jinými odborníky, než na které je v rámci svého oboru zvyklý. To vše považuji za velmi motivující a smysluplné."

"Ano. Možnost seznámení se s novými technologiemi a možnostmi prezentace kulturního dědictví."

"Pomohla mi zdokonalit se na poli popularizace a dala mi dostatečnou zpětnou vazbu na úroveň a styl psaní příspěvků s tímto tématem."

Otázka č. 7 Jakékoli postřehy, připomínky a nápady uveďte prosím zde!

"Víc lidí, víc předmětů!"